miejse dla ludzi z pasją

Biedermeier 

BiedermeierStyl Biedermeier to jeden z naszych ulubionych, a jednocześnie najbardziej dostępnych oraz popularnych wśród miłośników starych mebli. Biedermeier to styl, który królował na terenie Niemiec i Austrii w połowie XIX wieku. Warto dodać, że Biedermeier to nie tylko meble, ale także obrazy, dekoracje wnętrz, a nawet fryzury!

Biedermeier to styl z założenia mieszczański, koncentrujący się nie na nadmiernych ozdobach, lecz funkcjonalności danego produktu. Meble w tym stylu są masywne, wykonane z jasnego drewna, raczej oszczędnie zdobione i niezwykle praktyczne. Słynna jest m.in. wygoda krzeseł oraz biedermeierowskich foteli.

Najbardziej popularnymi antycznymi meblami w tym stylu są okrągłe stoliki stojące na jednej nodze masywne, bardzo funkcjonalne sekretery wyposażone w liczne szuflady ukryte za rozsuwaną lub otwieraną płytą.

Biedermeier to styl dla tych, którzy cenią sobie połączenie piękna i funkcjonalności. To także inwestycja na długie lata, gdyż już wtedy Niemcy znani byli z precyzji oraz solidności. Duży wybór biedermeierów znajduje się w naszym Antyki Sklepie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Co robimy?

Przystępujemy własnie do renowacji starego stolika Biedermeier. Trzymajcie kciuki!

Stolik znalezlismy w magazynie po dawnej fabryce mebli.

Nowosci

Biedermeier

Nasz ostatni rarytas w Antyki Sklepie!

Wiekowy zegar z poczatku XX-wieku, zachowany w stanie niemalże idealnym!

Infolinia

Postanowilismy uruchomic specjalna infolinie dla naszych Klientów. Teraz połaczenia z naszym sklpem sa jeszcze tansze!